תוצאות סקר המוסיקה הגדול תשע"ב

תוצאות הסקר:

לאחר שקלול נתוני מאות ההצבעות יש בידינו את הזוכים בכל הקטגוריות של המוסיקה היהודית לשנת תשע"ב.

אלבום השנה :בקטגוריה זו היה זוכה ברוב קולות וכמעט ללא תחרות, "אות לאות" אלבומו המצוין של הזמר והיוצר יוני גנוט זכה בקלות בתואר הנחשק, האלבום אכן משובח ומעניין במיוחד 
במקום השני זכה אלבומו המצוין של נגן הסקסופון דניאל זמיר "נחמה ועידוד" ואילו במקום השלישי האלבום המשובח של השחקן הזמר והיוצר נועם יעקבוסון "ארבעים יום".

תגלית השנה:
בתואר תגלית השנה זכה הזמר שפרץ בתוכנית "דה וויס" רועי אדרי עם השיר "שורשים", רועי בעל הקול האדיר שר כבר שנים בכל מיני מסגרות אך קיבל את הבמה הראויה לו רק השנה.
במקום השני להקת הבובות המדוברת "בובה מעשייס" בניהולם של הצמד שי ברק ונתי שיש ועם הסולן האדיר חנן אליאס שמגלם את "ג'וש פרידמן". הלהקה יצאה אל השוק רק לפני כחודשיים אך כבר הספיקה לקבל מאות אלפי צפיות בקליפ "הכל לטובה" להתארח בתוכניות רדיו וטלוויזיה רבות ולהשלים את מסע ההופעות הראשון בעולם.
את המקום השלישי קיבל הזמר יוחאי בן אב"י שהוציא השנה את אלבום הבכורה המרענן שלו "שעה ברחוב הגליל" קולו הנעים של יוחאי בשילוב הלחנים המרעננים שלו הביאו אותו למקום השלישי והמכובד.


שיר השנה:בקטגוריה זו המקום הראשון זכה ברוב קולות ואילו על המקום השני והשלישי התחוללה מלחמה צמודה. במקום הראשון שוב הישג לאלבומו של יוני גנוט והפעם הזוכה הוא שיר הנושא של האלבום "אות לאות" בלחנו של יוני. שיר רוק סוחף ומלהיב במיוחד ואחד החביבים עליי באופן אישי.
במקום השני "קטונתי" שירו המצוין של הזמר והיוצר יונתן רזאל סינגל מעולה מתוך האלבום השני שאמור לצאת ממש בימים אלו
במקום השלישי זכו שני שירים - "קול ביער" של ארז לב ארי מתוך האלבום "פתחי תשובה" של הצמד המשובח נדב בכר ואורן צור ו"ואם היינו" של להקת עלמא מתוך האלבום המעולה שיצא השנה "שער".דואט השנה:
גם פה יש לנו נציג של יוני גנוט במקום הראשון והשני... "ברון יחד" עם אהוד בנאי הוביל את המקום הראשון בבטחה, "על הר גבוה" דואט נוסף של יוני גנוט יחד עם הזמר דניאל סולומון זכה במקום השני .
ובמקום השלישי שני זוכים - הדואט המדובר של אביתר בנאי יחד עם אביב גפן "יש שמים מעליי" והשיר המצוין של דניאל זמיר יחד עם מתתיהו "אין לי מקום".

מפיק השנה:

כאן התבקשתם לתת את הכבוד לאנשים שעמלים מאחורי הקלעים על המוצר הסופי שמגיע לאוזננו ובמקום הראשון שלכם היה אסי איילון שהפיק את "אות לאות" של יוני גנוט בהפקה איכותית ומקצועית ברמות הגבוהות ביותר
במקום השני זכה שי ברק על הפקת "הבובה מעיישס" בסטנדרטים הגבוהים ביותר שניתן להגיע אליהם הן ברמת המופע והן במוסיקה האיכותית שהופקה באלבום הבכורה של הלהקה.
במקום השלישי זכו שניים המפיק ואיש הסאונד המעולה עמית גולן שהיה מעורב השנה בהרבה הפקות איכות כ"כנפיך" של יצחק רווה, האלבום המדובר של נפתלי כלפה שעומד לצאת בימים אלו ועוד. יחד איתו זכה גם המפיק פטריק סבג שהיה אחראי השנה לכמה מהפקות האיכות במוסיקה היהודית - "שער" של עלמא "ארבעים יום" של נועם יעקובסון ועוד פרויקטים במוסיקה הישראלית.

ברכות לזוכים ובציפייה שבשנה הבאה נעמוד מול יבול מוסיקלי גדול יותר. שנה טובה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה