יום שלישי, 11 באוקטובר 2011

הרפו ז"ל - נתנאל לייפר בכתבה לזכרו של הזמר והיוצר דוד "הרפו" אברמסון


בס"ד


בערב סכות תמלא שנה לפטירתו בטרם עת של אחד מהיוצרים היותר צבעוניים במוסיקה היהודית מקורית, דוד "הרפו" אברמסון. הוא נולד בארה"ב לאב יהודי ואם נוכריה ולאחר מלחמת המפרץ הראשונה החליט הרפו לחזור לארץ ולהתגייר בבית דינו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל.

בתחילת דרכו המוזיקלית היה חבר להקת הרוק היהודי "רבע לשבע" בה שר וניגן  גיטרה ומפוחית והלחין כמה שירים שחלקם הפכו ללהיטים גדולים. הלהיט הגדול ביותר של רבע לשבע "אהבת ישראל" הולחן והושר על ידי הרפו. לאחר כמה שנים יצא הרפו לקריירת סולו והוציא שני אלבומים "הרפו והנשמות אהבת ישראל" ו"עם עולם".

כמו"כ, היה שותף הרפו לסרטים שצולמו לציבור החרדי כשהבולטים בהם הסדרה "הלהקה" סידרה בת 5 פרקים העוסקת במוזיקה ובסרטו של הבמאי החרדי יהודה גרובייס "האוצר מסיני". כמה חודשים לפני שנפטר הופיע הרפו יחד עם סולנה ומפיקה של להקת רבע לשבע יהודה כץ להופעת איחוד  והיו לחשושים על קאמבאק לצערנו לא זכינו לזה בערב סוכות האחרון (תשע"א) לאחר שסיים את בניית הסוכה לקה הרפו בהתקף לב חמור ונפטר במקום כשהוא בן פחות מ-50.

כובע הקאובוי המפוחית והחיוך התמידי היוו את כרטיס הביקור של דוד "הרפו" אברמסון.  יצא לי לראות אותו לפני כמה שנים בהופעה בהר הצופים כזמר אורח יחד עם להקת רבע לשבע והאנרגיות והשמחה שהוא השרה זכורים לי באופן מיוחד. אני מתגעגע לרוקנרול ולדמותו של הרפו ת.נ.צ.ב.האין תגובות:

הוסף רשומת תגובה